מנהיג 3.0, מארי יוסף זצ"ל, מחבריו

במהלך "עבודת המחקר" על מארי יוסף זצ"ל, נחשפתי למעשיות על חבריו, כשבקשתי לדעת עליהם מעט, הבנתי שקיים את הפסוק: "חבר אני לכל אשר יראוך". אלו הם דמויות שראוי לנו להכיר וללמוד מהנהגותיהם הישרות, בצורתם (מראה פניהם), בהליכותיהם ובתורה שהייתה חקוקה על עצמותם: 

moridavidmalachiztl

morihizkiyamalachi

 

 

 

מארי דוד ובנו מארי חזקיה מלאכי זצ"ל – כך סופר לי, שמארי דוד היה נוהג ללכת עם קמיץ (שמלה) גם בארץ. בנו הרב חזקיה הקים בית כנסת בצמוד לבית משפחת טיירי. בנו של הרב חזקיה – זכריה מלאכי ז"ל הקים לימים את הכולל ליד בית מגוריהם – בית מדרש 'מאור חזקיה'.

רק ביתם של משפחת טיירי (הוריו של הגה"צ יפת טיירי שליט"א) הפריד בין בית המדרש לביתו של מארי יוסף. מארי יוסף שברח ממחלוקות שהיו מנת חלקם של בתי הכנסת שמסביב לשכונה, בחר להתפלל עם שני הרבנים הללו, רגע לפני שהקים את בית הכנסת שסחפה רבים מתושבי השכונה.

morisaadiaratsonztl

מארי סעדיה (עוואד) רצון זצ"ל – נולד וגדל בתימן, שרעב, במקום שנקרא ד'וראן. כשעלה ארצה השתכן במעברות המושבה רמת השרון.

היה נוהג לעלות לבית סבא יוסף. שם היו מתוועדים ללימוד 'עין יעקב' לצד לעיסת קאת.

תמונה מזיכרונו של אבי מורי מיכאל הי"ו הייתה, שבאחת הפעמים שביקר מארי עובדיה את חברו מארי יוסף, התלונן הלה בפניו על השן הכואבת לו (לא יכול היה לאכול בגללה). בלי אומר ודברים לקח עובדיה צבת ועקר את השן. "פעם לא היו הולכים לרופאים כמו היום"…כך סיפר לי 🙂

moriyehudaokashiztl

מארי יהודה עוקשי זצ"ל – עלה ארצה ושוּכַּן ברחובות בשכונה בשם זרנוקה (היום 'קריית משה'). לאחר מכן הועבר למעברה בכפר הירוק ומשם לשיכון מזרחי, רמת השרון.

הקים בית כנסת, שמוקמה היכן שמתגורר כיום בנו, יחיאל.

תושבי השכונה היו מגיעים אליו לקבל רפואה, אותם ריפא ע"י חכמת הקבלה.

היה ממעט לצאת מביתו. לא היה מתבלט, מי שמצא אותו ראה שהוא שקוע עמוק בלימוד תורה. בשבתות היה יושב במרפסת ביתו, ויחד עם מארי אפרים מני זצ"ל שהיה תלמיד חכם היו הוגים בתורה.

מארי יהודה ומארי יוסף היו נוהגים להתפלל יחד בתחילה בבית הכנסת של מארי יהודה ואח"כ בבית הכנסת של מארי יוסף, גם היה נוהג לבקר את מארי יוסף בביתו וללמוד עמו תורה…

מודעות פרסומת

מה על הלב שלכם? אני כאן כדי להקשיב...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s