שמחה של מצווה. אתחול

היסוד והיהדות שלנו – הביטוי החזק של השמחה.

צריך להכיר את הרגעים הללו בהם היצר הרע מחפש לחבל בשמחה כמו שבתות וערבי חג.

ישנו כלל ביהדות: השמחה היא מעל כל צער. למשל באבלות אנו מקלים, בשמחה להיפך אנו מרוממים (ולא מקלים). אדם שחסרה לו את הנקודה הזו, בעצם חסר לו את הבסיס ביהדותו.

השמחה היא חלק בלתי נפרד מהמצווה. אם המצווה לא נעשית בשמחה אז המצווה 'פגומה' (הבן איש חי, תשובה לאותם שחושבים ששמחה ומצווה הם שני דברים נפרדים).

דוד המלך קבע עובדה – "פיקודי השם ישרים משמחי לב" (פקודים = מצוות {מלבי"ם על תהילים י"ט, ט}). כלומר אם עשיית המצווה אינה משמחת אותך, משהו עקום אצלך, כי אינך יודע לקיים המצווה כך שתביא אותך לשמחה. לכן, עליך להיבדק, לשאול ולגשת ליועץ מקצועי.

מצוות  – אסור שיביאו לידי כעס. אם כועסים – סימן שעושים את זה ממקום לא טהור, בחסרון ידיעה. אם הם לא משמחי לב – סימן שאצלך לא ישר. אין דבר כזה יהדות בכעס.

רבים אומרים: "קשה להיות יהודי". אם באמת היה קושי בעשיית המצוות אז היינו הולכים עם הרגשה של הקפדה עד כדי פריקת עול. כשלא יודעים מה מתבקש מאתנו זה הופך לקושי, מטלה ומביא להרגשה לא נעימה – כפייתית. ולהיפך, אדם ההולך בדרך התורה ויודע מה מתבקש ממנו בעשיית המצווה, ירגיש חווייתי ונעים. אדם כזה כל הזמן שמח ומחפש אחר מקורות שמחה, עשייתו אף מקרבת אחרים.

מודעות פרסומת

מה על הלב שלכם? אני כאן כדי להקשיב...

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s